Listwy Sufitowe Mardom Decor, Listwy przysufitowe Orac Decor Creativa

Listwy Sufitowe Elastyczne FLEX

Gzymsy i fasety to elementy architektoniczne znane od starożytności, a szczególnie popularne w czasach renesansu i baroku. Znajdujemy je w pomieszczeniach pałacowych, obiektach sakralnych, ważnych urzędach czy wytwornych rezydencjach.

Listwy gzymsowe tworzące ozdobne obramowanie sufitu kojarzymy z dostojeństwem i bogactwem i dlatego wprowadzone do mieszkań dodają im elegancji i wrażenia luksusu. Podobnie podniosą wizualnie prestiż biura czy kancelarii, poprawią wizerunek firmy, uczynią szykownym lokal handlowy lub usługowy.

Specjalnym rodzajem listew są listwy sufitowe elastyczne, które charakteryzują się zwiększoną odpornością na zginanie. Dzięki tej właściwości nadają się do wykańczania owalnych ścian, montowania na zaokragleniach i łukach, a także do stosowania na nierównych powierzchniach.

Jeżeli planujemy otoczyć gzymsem całe pomieszczenie, warto wiedzieć, że można dobrać pasujące do sufitowych listwy karniszowe, tak aby dekoracja ściany okiennej była taka sama jak ścian pozostałych.

Odpowiednio dobrane eleganckie fasety ozdobią wnętrze, optycznie je obniżą lub podwyższą, uzupełnią aranżację, dodadzą szyku.

Montaż dekoracyjnych listew sufitowych

Montowanie listew przysufitowych wymaga staranności, ale nie jest skomplikowane i można je bez przeszkód wykonać samodzielnie.

Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować podłoże, które powinno być twarde i suche, zaś same listwy zostawić luzem na dobę lub dwie dla wyrównania wilgotności.

Kolejne czynności to dokładne wymierzenie pomieszczenia, a następnie odmierzenie potrzebnych listew. Po uważnym sprawdzeniu poprawności pomiarów możemy przystąpić do cięcia. Listwy tniemy przy użyciu piły o drobnych zębach i specjalnego korytka.

Montaż gzymsów polega na ich przyklejaniu do ściany i sufitu przy zastosowaniu odpowiedniego kleju montażowego. Również za pomocą właściwego kleju łączymy listwy ze sobą. Następnie mokrą gąbką lub szmatką usuwamy nadmiar kleju. Ostatnią czynnością jest malowanie listew, co można wykonać dowolną farbą (lateksowa, akrylowa, silikonowa), za wyjątkiem tych, które oparte są na rozpuszczalnikach.

Po wyschnięciu farby gzyms jest gotowy. Satysfakcja i niebanalny efekt gwarantowane!

A w razie pytań czy problemów z montażem prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Odpowiadamy niezwłocznie, doradzamy i pomagamy.

Listwy Sufitowe Elastyczne FLEX

Jest 31 produktów.

Pokazano 1-18 z 31 pozycji

Aktywne filtry